Petak, 03 Lipanj 2016 14:22

Dan Osnovne škole Dobriše Cesarića

Danas je u Osnovnoj školi održana svečana sjednica povodom Dana škole kojoj je u ime Požeško - slavonske županije nazočio zamjenik župana Ferdinand Troha. Uvodnu riječ održala je ravnateljica škole Zvjezdana Krip, a nakon toga je uslijedila projekcija na kojoj su prikazani bitni datumi koje su učenici ove školske godine obilježili. Učenici i profesori-mentori su nagrađivani u sljedećim kategorijama: šport, najšportaš, učenici koji su cijelo osnovnoškolsko obrazovanje završili s odličnim uspjehom, učenici koji su osvojili zapažen uspjeh u znanju, na državnoj i županijskoj razini, najučenik i kategorija mentora za uspješno vođenje učenika u pripremi i natjecanju. U kategoriji šport nagrađeni su učenici koji su osvojili prvo mjesto na državnom natjecanju u šahu, a zapažen uspjeh su imale šahistice, gimnastičari i gimnastičarke također na državnom natjecanju. Osim njih nagrađeni su i učenici koji su ostvarili izvrstan uspjeh na regionalnom i županijskom natjecanju te su nagrađene tenisačice koje su osvojile drugo mjesto na regionalnom natjecanju, atletičarke s osvojenim trećim mjestom na regionalnom natjecanju i drugo mjesto na regionalnom natjecanju osvojile su odbojkašice. Najšportašica ove godine je Tonka Pavelić. Svi učenici dobitnici nagrade dobili su prikladan poklon, a učenici s odličnim uspjehom u cijelom osnovnoškolskom natjecanju i najučenik Patrik Pok iz 8.b uz poklon dobili su još i prigodnu medalju „Cesaricu“. „Čestitam svim učenicima na izvrsnim uspjesima na županijskoj i državnoj razini te mi je čast prisustvovati ovoj svečanoj sjednici. Ponosan sam i zahvalan učiteljima i mentorima koji su radili s učenicima koji su postigli impresivne rezultate. Drago mi je što osim ovih uspjeha u športu i  znanju sudjelujte i u društvenom životu.“ –izjavio je zamjenik Troha. Svečanoj sjednici prisustvovali su profesori u mirovini, a svečano su se oprostile tri profesorice koje će krajem ove školske godine biti umirovljene.

Pročitano 6961 puta