Subota, 28 Svibanj 2016 16:57

Dan Osnovne škole Vilima Korajca Kaptol

Dan Osnovne škole Vilima Korajca Kaptol jučer je proslavljen u školskoj dvorani svečanom sjednicom. Kaptolačka škola jedna je od dvije škole iz naše županije koje su dobile novčanu nagradu Zaklade Slagalica čime su uredili okoliš škole. Ove godine učenici, učiteljici i dio roditelja sudjelovali su u projektu Kosa ljubavi  donirajući vlastitu kosu za izradu perika djeci koja su lječena kemoterapijom. Škola je potpisala ugovor s Fondom za zaštitu i energetsku učinkovitost  za obnovu fasade matične škole tako da će  školski proračun stvoriti još veću uštedu energenata.  Učenici koji su cijelo osnovnoškolsko obrazovanje završili s odličnim uspjehom i učenici koji su ostvarili zapažen uspjeh na regionalnoj i državnoj razini dobili su prigodne nagrade koje im je uručio ravnatelj škole. 

 „Ovu školsku godinu upisano je 275 učenika u našu školu, a osim iznimnih postignuća naših učenika ove školske godine  obilježili smo mnoge značajnih događaja te smo obilježili Hrvatski olimpijsk dan, Svjetski dan srca, Svjetski dan osmijeha, Dan neovisnosti, Međunarodni dan starijih osoba, a obilježili smo i Mjesec knjige gdje su nas posjetila dva poznata književnika. Naši učenici bili su uključeni i u mnoge radionice u drugim školama. Čestitam svim učenicima i djelatnicima Dan škole koji ove godine slavimo na dan rođenja književnika Vilima Korajca koji je rođen u Kaptolu prije 177 godina“ – rekao je ravnatelj škole Nino Diklić. Zamjenik župana za društvene djelatnosti Ferdinand Troha također se pridružio u čestitkama sa željom da se i dalje nastavi izvrsna suradnja škole s Požeško – slavonskom županijom. Bogatim programom učenika i njihovim plesnim, glazbenim i glazbeno scenskim nastupom završila je svečanost proslave Dana škole.

Pročitano 6637 puta