Ponedjeljak, 23 Svibanj 2016 14:16

Svečano obilježen dan Veleučilišta u Požegi

Župan Alojz Tomašević prisustvovao je 18. obljetnici osnutka Veleučilišta u Požegi. Veleučilište u Požegi osnovano je među prvima u Hrvatskoj 1998. godine. Tijekom 18 godina postojanja do danas je diplomiralo 2977 studenata, a danas Veleučilište pohađa 1173 studenata. Veleučilište u Požegi nastoji doprinijeti jačanju poduzetničkog regionalnog sektora kao i poduzetništva diljem Republike Hrvatske pružajući primjerenu razinu znanja i vještina koje osposobljavaju studente za neposredno uključivanje u radni proces i daljnje obrazovanje. „Veleučilište u Požegi ima 5 stručnih i jedan specijalistički studij, blizu smo omjera 1 profesor na 30 studenata što bi nam omogućilo da dobijemo dopusnice za rad u narednih pet godina. To će nam omogućiti otvaranje novih studija, a prvenstveno razmišljamo o studijima iz biotehničkih znanosti. Ono čime bi se pohvalili, prije dva tjedna potpisali smo ugovor o kupnji zemljišta čime smo okrupnili dva hektara zemljišta za podizanje nasada voćnjaka i prošli tjedan zaprimili smo pozitivno, bezuvjetno izvješće državne revizije za 2014. godinu. Kako bi uvjete studiranja podigli na još veću razinu u planu nam je prvenstveno nadogradnja postojeće zgrade Veleučilišta za laboratorije i knjižnicu, a to automatizmom povlači i povećanje ostalog studentskog standarda kao što je nedostatak smještaja i nadam se da ćemo i to u budućnosti uspjeti realizirati“ – izjavio je dekan Dinko Zima. Predstavljene su tehnološke inovacije Veleučilišta, potpisano je 14 ugovora o dodjeli studentskih stipendija vrijednosti sto tisuća kuna, proglašena su najbolja studentska vina, predstavljen je promotivni film o Veleučilištu u Požegi te su dodijeljena priznanja partnerskim poduzećima i institucijama među kojima je i Požeško – slavonska županija. „U tijeku je izrada Županijske razvojne strategije te pozivam djelatnike Veleučilišta da se uključe u njegovu izradu. Tijekom rata, 1994. godine Hrvatska vojska pokrenula je osnivanje visoke naobrazbe u suradnji sa Sveučilištem u Osijeku što je prethodilo osnutku Veleučilišta u Požegi“ – rekao je župan Tomašević. Svečanosti su još prisustvovali gradonačelnik Požege Vedran Neferović, dekan Veleučilišta u Slavonskom Brodu Josip Jukić, direktor Visokog učilišta Effectus Đuro Horvat te mnogobrojni visoki uzvanici.

Pročitano 5935 puta