Utorak, 17 Svibanj 2016 12:45

Humanitarni sajam Marijini obroci

U Osnovnoj školi Antuna Kanižlića u Požegi otvoren je četvrtu godinu zaredom humanitarni sajam u sklopu projekta Marijini obroci - „Gladnoj djeci za školski obrok“ čiji je cilj nahraniti gladnu djecu u siromašnim dijelovima svijeta. Projekt je dio međunarodnog programa „Mery's meal“, a u sklopu toga u dvorištu škole održava se sajam na kojem građani mogu svojim prilogom, odnosno kupovinom doniranih kućnih potrepština, igračaka i odjeće pomoći najpotrebitijima. Na sajmu su sudjelovali učenici i drugih požeških osnovnih škola, a priključila su im se i djeca iz Dječjeg vrtića sv. Leopolda Mandića koja su sa svojim tetama pekla palačinke i prodavala ih, a sav novac donirali su za gladnu djecu u nerazvijenim krajevima svijeta. „Djeci u siromašnim zemljama za koje mi osiguramo sredstva je to jedini obrok u danu. Na ovom našem današnjem sajmu sakupljamo igračke, naši učenici i njihovi roditelji doniraju potrepštine i knjige i sve ono što se može iskoristiti u donaciji čime se doniraju sredstva za Marijin obrok. Prošle smo godine u ovakvoj akciji sakupili 18 tisuća kuna. Za školovanje na razini godine dana potrebno je samo 120 kuna za jedan dnevni obrok što je dakle s naše strane donacija dovoljno za 150 djece koja svakodnevno dobiju jedan dnevni obrok. Ovim projektom ni našu djecu učimo volontiranju i da pomažu potrebitima. Kod naše djece razvijamo humanost prema onima koji nemaju“ - izjavila je Valentina Čurčić, voditeljica projekta Marijini obroci u OŠ Antuna Kanižlića. U sklopu programa organizirane su plesna, likovna i kreativna radionica te sajamska slastičarnica i aukcija. Sajmu su prisustvovali zamjenik župana za društvene djelatnosti Ferdinand Troha i pročelnica za društvene djelatnosti Vesna Vlašić.

Pročitano 4591 puta