Ponedjeljak, 16 Svibanj 2016 11:48

Skupština Vatrogasne zajednice Požeštine

Proteklog vikenda održana je izvještajna Skupština Vatrogasne zajednice Požeštine na kojoj je izneseno izvješće za proteklu 2015. Godinu. Uz izvješće, također većinom glasova izglasan je rebalans financijskog plana za tekuću 2016. godinu te su podržani planovi i program rada za 2017. godinu. Skupštini je prisustvovao župan Alojz Tomašević koji se uključio u raspravu s obzirom da se neka vatrogasna društva nisu slagala s povećanjem izdavanja za rad Vatrogasne zajednice Požeštine koja iznose od tri do pet tisuća kuna za što su svoje obrazloženje dali i predsjednik Vatrogasne zajednice Požeštine Zvonko Jurić te predsjednik Vatrogasne zajednice Požeško – slavonske županije Željko Petrović. „Puno smo novca izgubili s mini poreznom reformom koju je provela prošla Vlada i ministar financija. Tom reformom dobilo se toliko malo, a izgubili smo jako puno. Zbog takvog stanja u proračunu svima sam sredstva smanjio samo nisam vama vatrogascima i to trebate znati, nisam smanjio vama niti jednu kunu“ rekao je župan Tomaševi te izrazio nezadovoljstvo zbog podjela koje se pojavljuju u posljednje vrijeme.

Pročitano 4903 puta