Subota, 14 Svibanj 2016 20:37

Tamburaški festival Zlatni glas Zlatne doline Kaptol

Sinoć je u Kaptolu u Društvenom domu pod pokroviteljstvom Požeško - slavonske županije održan tradicionalni 42. festival tamburaških pjesama „Zlatni glas Zlatne doline“, a pobjednik festivala prema izboru stručnog žirija je Tamburaški sastav Žute dunje iz Cernika s pjesmom Svirajte mi noćas tamburaši. Drugo mjesto zauzeo je TS Lengeri iz Davora  koji su izveli pjesmu Ja nemam puno, a treće mjesto pripalo je Muškoj pjevačkoj skupini Baće s pratnjom TS Žeteoci iz Tenje, a predstavili su se s pjesmom Čovjek iz ravnice. Publika je također imala pravo glasa te su u toj kategoriji uvjerljivo pobjedile članice TS Hrvatice sa svojom prvom autorskom pjesmom Više ne. Drugo mjesto pripalo Slađanu Poljaku s pjesmom Kad duša mira pronađe, a treće mjesto osvojila je solistica iz Zagreba Ivana Kocijan koja je izvela pjesmu Meni ništa ne treba. Nastupilo je devetnaest izvođača, deset tamburaških sastava i devet vokalnih solista koje je pratio TS Posegana. „Slavonija je uvijek pjevala i kad je bilo teško i u vrijeme ratova, ali i u vrijeme svatova. Pjevalo se i uživalo i nadam se kako ćemo i dalje nastaviti njegovati našu tamburašku glazbu te se nadam kako će se ove večerašnje pjesme pročuti diljem Lijepe naše, ali i dijaspore“ – rekao je župan Alojz Tomašević koji je otvorio festival. Uz župana nazočio je i zamjenik župana Željko Jakopović te gradonačelnik Kutjeva Josip Budimir, zamjenik gradonačelnice Pleternice Domagoj Katić te načelnici općina Čaglin, Jakšić, Velika i domaćin, načelnik općine Kaptol Mile Pavičić i njegov zamjenik Josip Soudek.

Pročitano 5399 puta