Srijeda, 20 Travanj 2016 12:26

U novoj školskoj sportskoj dvorani u Čaglinu održana Svečana sjednica povodom Dana općine

Odavanjem počasti poginulim hrvatskim braniteljima i umrlim stanovnicima općine danas je u Čaglinu počelo obilježavanje Dana općine. Nakon polaganja vijenaca služena je sveta misa u crkvi sv. Alojzija Gonzage. Svečana sjednica Općinskog vijeća održana je  u novoj sportskoj dvorani OŠ Stjepana Radića uz nazočnost brojnih uzvanika među kojima su uz župana Alojza Tomaševića i njegovog zamjenika za gospodarstvo Željka Jakopovića prisustvovali i zamjenik gradonačelnika Požege Darko Puljašić, gradonačelnica  Pleternice Antonija Jozić, gradonačelnica Pakraca Ana Marija Blažević, gradonačelnik Lipika Vinko Kasana i gradonačelnik Kutjeva Josip Budimir te svi načelnici i zamjenici općina s područja naše županije kao i načelnici općine Sibinj i Podcrkavlja Sjednicu je otvorio  predsjednik Općinskog vijeća Ivan Demše: „ Broj stanovnika Čaglina u posljednjih četrdeset godina više se nego prepolovio te Čaglin danas ima samo petnaest stanovnika po kilometru kvadratnom. Ali mi se ne predajemo i svaki dan poboljšavamo životne uvjete za stanovnike naše općine i borimo se za njihov opstanak“.  Nakon prošlogodišnjih prijevremenih izbora na mjesto načelnika izabran je  Dalibor Bardač, mladi i radišni načelnik koji uspješno vodi svoju općinu uz tri službenika bez  kune duga. „Unatoč tome što je ukidanjem statusa općine od posebne državne skrbi i drugim lošim mjerama prethodne vlade proračun Čaglina prepolovljen u Čaglinu se radi. Danas je u centru Čaglina uređena odvodnja, u ulici Braće Radića uređena je kanalizacija, pločnik, a asfaltirani su i kolni ulazi. Završena je i potpuno opremljena sportska dvorana, vrtić je dobio solarne panele, a sudjelovali smo i u projektu energetske učinkovitosti kojim smo obnovili devetnaest obiteljskih kuća i dvije stambene zgrade. Napravljeni su projekti za zamjenu postojeće rasvjete novom LED rasvjetom, uređenju nekoliko društvenih domova prethodi legalizacija, završen je projekt i ishodili smo građevinsku dozvolu za rekonstrukciju Kolodvorske ulice. Uz pomoć županije rekonstruirana je cesta prema Darkovcu i Sapni. Čaglin će uskoro dobiti prvo uređeno dječje igralište, a postavljena je i nadstrešnica na autobusnom stajalištu. Općinu uskoro očekuje veliki projekt rekonstrukcije ceste D-53 koja prolazi kroz središte Čaglina“ rekao je načelnik Bardač. Zamjenik župana Željko Jakopović, mještanin Čaglina obratio se nazočnima čestitajući im Dan općine te naglasio kako ukidanje ili povezivanje općina nikako nije prihvatljivo, posebno za općine kao što je općina Čaglin koja uspješno obavlja sve svoje obveze bez ikakvih dugovanja. „Važno je ovdje ostati i jednako živjeti kao i u svakom drugom dijelu Hrvatske. Vi ste kao općina pokazali da znate izvući novce iz EU fondova i drugih izvora pa i zbog toga mislim da ova općina ima budućnost. Temelj ovog kraja je poljoprivreda koju moramo razvijati i jačati i ako sve te preduvjete koje imamo uzmemo u obzir ovaj kraj ima svoju šansu, treba samo zavrnuti rukave i raditi. Mi moramo ove tisuće hektara zemlje staviti u funkciju“ rekao je župan Tomašević.

Pročitano 4066 puta