Nedjelja, 17 Travanj 2016 22:53

U Brestovcu održan Županijski kulturni mozaik

Sinoć je povodom Dana Županije u školskoj sportskoj dvorani OŠ Dragutina Lermana u Brestovcu održan 5. Županijski kulturni mozaik. Svoj rad predstavilo je više od petsto sudionika iz dvadest i pet udruga, većinom članova Kulturno umjetničkih društava s područja cijele županije. Sve sudionike i goste pozdravio je zamjenik načelnik općine Jozo Buće, a zamjenik župana za društvene djelatnosti Ferdinand Troha svečano je otvorio Županijski mozaik. „Lijepo je vidjeti bogat program i drago mi je da je ove godine Mozaik baš u Brestovcu jer je u Brestovcu upravo u ove dvije godine vidljiv značajan rast glazbenog i folklornog izričaj KUD-a iz Brestovca. Osobito mi je drago vidjeti mlade iz Brestovca, ali i sve sudionike Županijskog mozaika“, izjavio je Troha. Sadržajan program  svojim nastupom obogatili su HKUD Vijenac, KUD Berda Brestovac, Češka beseda Kaptol, KUD Bektež, UO Plesna radionica Ilijane Lončar, KUD Ivo Čakalić Kaptol, KUD Šijaci Biškupci, GD Cvijetići glazbe Pleternica, KUD I.G.Kovačić Velika, KUD Seljačka sloga Prekopakra,  KUD Orljava Pleternica, Glazba Jakšić, KUD Svilenka Buk, KUD ZD Rama Pleternica, KUD Požeška dolina Požega, Češka beseda Bjeliševac, KUD Poljadija Grabarje, GKUD Požega, Gradski pjevačkik zbor Lipik, Češka beseda Prekopakra, Gradska glazba Trenkovi panduri Požega, Udruga zavičajnih pisaca i slikara Matko Peić, Društvo Sv. Grgur Požega te Povijesna postrojba Trenkovi panduri. Nastup na državnoj smotri izvornih folklornih skupina po izboru povjerenstva izborio je GKUD Požega koji su izveli izvorni folkolor Požeškog kraja.

 

Pročitano 4437 puta