Petak, 04 Ožujak 2016 14:56

Župan otvorio 11. Kup ugostitelja "Sv. Grgur 2016."

Natjecanje učenika strukovnih škola u pripremanju jela i pića, odnosno flambiranju slatkih i slanih jela i njihovo sljubljivanje s vinima te pravljenju kratkih i dugih mješavina kao i pripremanje bezalkoholnih i barskih mješavina, održano je danas u Obrtničkom domu u Požegi pod nazivom 11. Kup ugostitelja „Sv. Grgur“. Organizatori natjecanja su Obrtnička komora Požeško-slavonske županije, Obrtnička škola Požega, Udruženje obrtnika Požega i Udruženje obrtnika Pakraca i Lipika, a pomogli su i generalni pokrovitelji grad Požega, Hrvatska obrtnička komora među kojima je i Požeško-slavonska županija. Župan Alojz Tomašević otvorio je Kup te pozdravio sve nazočne, posebno organizatore natjecanja i učenike te je rekao „Danas je podcijenjeno biti konobar ili barmen iako ta zanimanja zahtijevaju puno truda i umijeća“. Na natjecanju se predstavilo šest strukovnih škola ugostiteljskih zanimanja iz četiri županije, a nastupilo je osamnaest učenika iz Obrtničke škole Požega. Najboljima je dodijeljen simbol kupa – Sv. Grgur u sedam disciplina, a Grand prix je dobila škola s najviše bodova u natjecanju.

Pročitano 3613 puta