Smotra folklora Čuvajmo običaje zavičaja po 22. put

obicaji_zavicaja-1Tradicionalna velička smotra folklora Čuvajmo običaje zavičaja održana je ove godine po 22. put! Poslije povorke kroz Veliku od Vatrogasnoga doma do Trga bana Jelačića, na prostoru ispred sportske dvorane održan je prigodni kulturno-umjetnički program uz nastup brojnih društava iz Hrvatske i inozemstva i to iz, Bosne i Hercegovine, Mađarske, Srbije i Rumunjske. Na taj je način završena trodnevna fešta podno Papuka. Smotru folklora promatrao je i požeški župan Marijan Aladrović.

obicaji_zavicaja-2

Bila je to još jedna prigoda za prikaz običaja, nošnji, plesa i pjesme koje su njegovali naši stari.

obicaji_zavicaja-3

Dobro je vidjeti kako i dalje postoji velik broj onih koji ne daju da se tradicija ugasi.

obicaji_zavicaja-4