Požeško predavanje poljskoga veleposlanika o EU

poljski-1Poljski veleposlanik u Hrvatskoj Wieslav Tarka danas je bio gost požeške Gimnazije u čijoj je konferencijskoj dvorani održao predavanje o poljskim iskustvima u Europskoj uniji, u sklopu obilježavanja ovogodišnjih Dana Gimnazije u Požegi. Predavanje o iskustvima Poljske s Europskom unijom čija je ta država članica već osam godina slušali su učenici i profesori spomenute škole, ali i izaslanstvo Požeško-slavonske županije predvođeno županom Marijanom Aladrovićem.

poljski-2

Poljski Veleposlanik Tarka kazao je kako Europska unija nema alternativu,  dodavši kako su to uvidjeli i njegovi sunarodnjaci. Čestitao je Hrvatskoj na potpisivanju ugovora s Unijom, izrazivši zadovoljstvo što ćemo nagodinu postati članicom velike europske obitelji, kazavši pritom i kako sigurno nismo pogriješili što smo odabrali europski put, smatrajući to jedinim pravim putem u, kako je rekao, današnje vrijeme sve veće globalizacije.

poljski-3