Prisjećanje na vojno-redarstvenu akciju "Bljesak"

bljesak-2012-1Na Trgu 123. brigade u Požegi, ispred spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima iz Domovinskoga rata, prisjećajući se vojno-redarstvene akcije Bljesak, danas su položeni vijenci i zapaljenje svijeće u sjećanje na hrvatske branitelje, redarstvenike i vojnike koji su izgubili svoje živote u toj akciji u kojoj je početkom svibnja 1995. godine oslobođen okupirani prostor zapadne Slavonije te pakračko-lipički dio Požeško-slavonske županije.

bljesak-2012-2

Ispred Požeško-slavonske županije vijenac su položili i svijeću zapalili župan Marijan Aladrović te njegovi zamjenici, Željko Jakopović i Ferdinand Troha.

bljesak-2012-3

U Bljesku su, podsjetimo, poginula 42 hrvatska vojnika i policajca, a ranjeno ih je 162. Akcija je trajala 31 sat, a u njoj je oslobođen okupirani dio zapadne Slavonije i autoceste Zagreb - Lipovac, nakon četiri godine okupacije.