DVD Grabarje ove godine slavi 70 godina postojanja

grabarje-dvd-1Dobrovoljno vatrogasno društvo (DVD) Grabarje iz istoimenoga mjesta s pokraj Kutjeva, osnovano u vrijeme Drugoga svjetskoga rata 1942. godine, na svojoj je godišnjoj skupštini u godini u kojoj slavi sedamdeset godina postojanja društva održalo redovitu godišnju izvještajnu sjednicu. Tom su prigodom uručena prigodna priznanja zaslužnim pojedincima, dugogodišnjim članovima DVD-a Grabarje i svima koji pomažu njegov rad, a svečanost su svojim dolaskom podržali i brojni čelnici drugih vatrogasnih društava iz Požeštine.

grabarje-dvd-2

Ispred Požeško-slavonske županije tom je događaju nazočio županov zamjenik za društvene djelatnosti Ferdinand Troha koji je, obraćajući se okupljenima, članicama i članovima DVD-a Grabarje čestitao vrijedan jubilej te im zaželio nastavak bogate tradicije, uz dobru organiziranost i zajedništvo.