Ivan Vukoja predsjednik Savjeta mladih naše županije

mladi_-_savjetNa konstituirajućoj sjednici Savjeta mladih Požeško-slavonske županije za predsjednika je izabran Ivan Vukoja iz Pleternice, dok je za njegovu zamjenicu izabrana Marija Petrić iz Požege. Savjet mladih Požeško-slavonske županije još čine Ivan Pleša iz Lipika, Ivana Vincer iz Novih Mihaljevaca, Valentina Tadić iz Požege, Ivana Mance iz Požege, Luka Čirko iz Pleternice, Mislav Hihlik iz Lipika te Valentina Pilaš iz Požege.

vukoja_ivan_-_

Savjet mladih predstavlja savjetodavno tijelo Županijske skupštine u pitanjima mladih, s ciljem  aktivnoga uključivanja mladih u javni život Požeško-slavonske županije. Uloga Županijskoga savjeta mladih, kazao je njegov predsjednik Ivan Vukoja (na fotografiji), jest utvrđivanje problema koji mlade u njihovoj sredini muče, rasprava o tim problemima, savjetovanje nadležne vlasti o temama vezanim za mlade te sudjelovanje u donošenju programa djelovanja za mlade, dodajući kao jednu od prvih zadaća novoosnovanoga Savjeta osnivanje svojih podružnica po gradskim i općinskim jedinicama lokalne zajednice u kojima takve organizacije ne postoje, uz donošenje plana i programa djelovanja u idućoj godini.