Prisjećanje na žrtvu hrvatskih vitezova u Kamenskoj

kamenska-2011_01Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća uza spomenik desetorici hrvatskih vitezova poginulih u Domovinskom ratu 1991. godine u vojnim akcijama u Kamenskoj i Mijačima danas su počast odali predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskoga rata, vojske, policije, Požeško-slavonske županije te gradova i općina. Izaslanstvo Požeško-slavonske županija činili su županovi zamjenici Ferdinand Troha i Željko Jakopović te pročelnica Ureda župana Sandra Sekulić Pojer.

kamenska-2011_02

Živote su pred domovinski oltar na tom dijelu Požeške kotline položili Drago Mindum, Nikica Mandušić, Mihovil Vojnić, Branko Terzić, Ivica Zovko, Igor Zalar, Dragan Jajić, Marko Garić, Jozo Jelić i Marko Marić.

kamenska-2011_03

Prigodnim recitacijama okupljenima su se i ove godine obratili učenici OŠ Dragutina Lermana iz Brestovca te se potom svima na dolasku zahvalio umirovljeni brigadir HV-a Krešimir Pavelić, voditelj Koordinacije udruga proizašlih iz Domovinskoga rata.

kamenska-2011_04

Molitvu je predvodio vlč. Saša Paveljak, posvetivši tom prigodom i novopostavljeni hrvatski barjak uza spomenik na cesti Požega - Pakrac.

kamenska-2011_05