Akademici D.Jelčić i P.Pavličić posjetili našu Županiju

akademici_01Poznati hrvatski akademici Dubravko Jelčić, koji je i voditelj Zavoda za znanstveni i umjetnički rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti u Požegi, te Pavao Pavličić danas su, u sklopu svoga posjeta Požeško-slavonskoj županiji i nekim njezinim ustanovama, posjetili i zgradu Županijske palače. Kako je požeško-slavonski župan Marijan Aladrović bio odsutan, u Županiji ih je primio i ugostio njegov zamjenik za društvene djelatnosti Ferdinand Troha.

akademici_02

Dožupan Troha izrazio je zadovoljstvo što može primiti tako uvažene goste, cijenjene hrvatske akademike, naglasivši pritom kako će Požeško-slavonska županija i dalje u granicama svojih mogućnosti pomagati radu Akademije, posebno kroz njezinu ispostavu u Požegi, dok su se akademici zahvalili županovu zamjeniku na vremenu koje im je posvetio.