Skupština Matice slovačke Kukučin – Kuntarić

slovakia_-_01Matica slovačka  Kukučin – Kuntarić iz Jakšića održala je redovitu godišnju skupštinu, koja je i imala i svečani karakter, budući da je tom prigodom predstavljena zastava toga društva, dar Ivana Ivića, koju je posvetio jakšićki župnik Milan Klobučar. Skupštini Matice slovačke koja uspješno njeguje svoju izvornu tradiciju i običaje nazočio je i županov zamjenik za društvene djelatnosti Ferdinand Troha, pozdravivši sve nazočne i zaželjevši im uspješan rad.

slovakia_-_02

Dožupan Troha, redoviti posjetitelj godišnjih druženja Slovaka iz Požeštine, tom je prigodom istaknuo kako će Požeško-slavonska županija u granicama svojih mogućnosti i ubuduće pomagati rad Matice slovačke Kukučin - Kuntarić.

slovakia_-_03

Folklorna sekcija toga društva imala je protekle godine desetak nastupa, kazao je Pavel Treger, predsjednik Matice Slovaka, najavivši za iduću jesen veliki susret KUD-ova s preko 500 sudionika, nastavak škole slovačkoga jezika i brojne druge aktivnosti.

slovakia_-_04