Završene vincelovske svečanosti diljem Požeštine

vincelovo-kutjevo_01Protekli je vikend obilovao proslavama Vincelova, obilježavanja početka vinogradarske godine koje se veže uz blagdan sv.Vinka. Proslave su se održavale od Velike, preko Kutjeva do Pleternice. Početak radova u vinogradu, kada se obavi prigodna rezidba vinove loze te svećenik zazove Božji blagoslov, tradicija je od pamtijevka. I ove su je godine tako obilježili naši brojni vinari, ali i gradovi i općine koje imaju vinogradarsku tradiciju.

vincelovo-kutjevo-02

I čelnici Požeško-slavonske županije, župan Marijan Aladrović te njegovi zamjenici Željko Jakopović i Ferdinand Troha također su nazočili većini proslava, sudjelujući pritom u službenom dijelu programa, bilo da se radilo o paljenju vincelovske vatre ili prigodnoj rezidbi vinove loze.

vincelovo-kutjevo-03