Proslavom u Kaptolu, započele vincelovske svečanosti

vincelovo_kaptol_01Višednevna proslava Vincelova u kutjevačkom vinogorju, kojim se označava početak nove vinogradarske godine, počela je u Kaptolu. Udruga vinogradara, vinara i voćara te općine i Županijska turistička zajednica organizirali su uz jezero Bistru veliko vincelovsko slavlje na kojem su se okupili brojni gosti među kojima su bili i požeško-slavonski župan Marijan Aladrović, koji je okupljene pozdravio s pozornice, te njegov zamjenik Ferdinand Troha.

vincelovo_kaptol_05

Prvi su put gosti Vincelova u Kaptolu bili i hrvatski vinari iz okolice Pečuha, iz susjedne Mađarske. Nakon blagoslova vinograda koji je obavio tamošnji župnik Nikola Jušić, te prigodne rezidbe, posjetitelji su mogli uživati u vinogradarskom grahu, pečenim kobasicama i drugim mesnim specijalitetima te, naravno, u vinima i kulturno-umjetničkom programu.

vincelovo_kaptol_03

Zadovoljstvo ovogodišnjom vincelovskom proslavom iskazali su i načelnik Kaptola Mile Pavičić te Ferdinand Novak, predsjednik Udruge vinogradara, vinara i voćara općine Kaptol.

kaptol_vincelovo_04