Tajnik Hrvatskoga sabora kulture posjetio Županiju

sabor_kutlure_01Osnivanje  Zajednice  kulturno-umjetničkih društava (KUD-ova) Požeško-slavonske  županije, s ciljem  razvitka  i unapređenja  kulturno-umjetničkog  amaterizma u Hrvatskoj, bila je tema radnoga sastanka u uredu županova zamjenika Ferdinanda Trohe, koji je tom prigodom ugostio Dražena Jelavića,  tajnika Hrvatskoga  sabora  kulture, (HSK)  krovne  organizacije  kulturno-umjetničkog  amaterizma, s tradicijom  od  šezdesetak godina.

sabor_kulture_02

Uz dožupana Trohu i D.Jelavića, koji je obrazložio potrebu osnivanja zajednice KUD-ova, sastanku su  ispred Požeško-slavonske nazočili i dr.sc Vesna Vlašić, pročelnica Županijskoga odjela za društvene djelatnosti te Ana Pirović, savjetnica  za  kulturu, uz Ilijanu Lončar, članicu Odbora  kolegija  hrvatskih  plesnih  ansambala, i Mirko Ćaćić, član  Skupštine HSK-a te predsjednik Saveza  amaterskih puhačkih  orkestara  Slavonije  i Baranje.