Nadareni učenik Ivan Katanić dobio ugovor o stipendiji

stipendija_katanic_01Požeško-slavonski župan Marijan Aladrović, nadareni učenik četvrtoga razreda požeške Gimnazije, Ivan Katanić iz Zagređa te njegov otac Josip Katanić danas su potpisali ugovor po kojem će Požeško-slavonska županija stipendirati spomenutoga učenika, izvrsnog informatičara, višestrukoga prvaka Hrvatske koji je k tomu ove godine osvojio srebrnu medalju na Svjetskoj informatičkoj olimpijadi u Kanadi, ostvarivši najveći rezultat u povijesti Gimnazije.

stipendija_katanic_02

Podsjetimo, Požeško-slavonska županija nedavno je donijela odluku o stipendiranju nadaranog učenika Ivana Katanića i to s po 500 kuna mjesečno u deset mjesečnih obroka. Dosad je naša Županija stipendirala samo studente, pa je tako njih 17 dobilo stipendije za ovu akademsku godinu, no zbog iznimnih rezultata mladoga gimnazijalca, župan je donio odluku o stipendiranju i jednoga srednjoškolca.

stipendije_katanic_03