Županijski proračun u 2011. godini 102,8 miljuna kuna

skupstina_proracun_01Većinom glasova županijski su vijećnici na današnjoj Skupštini Požeško-slavonske županije usvojili proračun za 2011. godinu koji iznosi 102,8 milijuna kuna. Proračun je i dalje opterećen kreditima i obvezama koje Županija plaća za Županijsku upravu za ceste, što ostaje veliki problem, pa se u idućoj godini očekuje pomoć Vlade Republike Hrvatske od 25 milijuna kuna. Vijećnici su donijeli i odluku o proglašenju vinskih cesta naše županije.

skupstina_proracun_03

Također, skupštinari su odlučili da će se iz Županije uputiti dopis prema Hrvatskim željeznicama (HŽ) od kojih će se tražiti da počnu s rekonstrukcijom pruge Našice - Pleternica te da HŽ o tomu što prije izvijesti Požeško-slavonsku županiju.

skupstina_proracun_02

Na kraju Skupštine, požeško-slavonski župan Marijan Aladrović zaželio je svim vijećnicima sretan i blagoslovljen Božić te poslovno uspješnu 2011. godinu.