Stipendija i nadarenom gimnazijalcu Ivanu Kataniću

stipendija_katanic_01Na prijedlog Komisije za stipendije Požeško-slavonske županije o dodjeli posebne stipendije za školovanje i usavršavanje učenika Ivana Katanića iz Zagrađa, požeškoga Gimnazijalca koji je u samo godinu dana na brojnim međunarodnim natjecanjima osvojio ukupno šest zlatnih i srebrnih medalja na informatičkim natjecanjima, župan Marijan Aladrović donio je odluku o stipendiranju Ivana Katanića s 500 kuna mjesečno kroz 10 mjeseci.

stipendija_katanic

Spomenimo kako je župan Aladrović već dvaput ove godine ugostio nadarenog gimnazijalca, nakon njegovih izvrsnih rezultata. Nakon što je Ivan Katanić, podsjetimo, ljetos osvojio srebrnu medalju na Svjetskoj informatičkoj olimpijadi u Kanadi,  župan je toga učenika četvrtoga razreda srednje škole primio u Velikoj županijskoj vijećnici, čestitao mu na izvanrednom uspjehu, najboljem u povijesti požeške Gimnazije, te mu tom prigodom ispred Požeško-slavonske županije uručio tri tisuće kuna.