Sjećanje na pogibiju jedanaest hrvatskih branitelja

papuk_baza_01U sjećanje na najtragičniji dan u obrani Požeštine u Domovinskom ratu, pogibiju jedanaest hrvatskih branitelja, mučki ubijenih iz zasjede 2. prosinca 1991. godine, roditelji, djeca, druga obitelj i prijatelji te suborci, predstavnici braniteljskih udruga, vojske, policije, Ministarstva branitelja, Požeško-slavonske županije, njezinih gradova i općina, položili su vijence i zapalili svijeće uza spomen obilježje na Papuku iznad Velike.

papuk_baza_02

Ispred Požeško-slavonske županije vijenac su položili i svijeću zapalili požeško-slavonski župan Marijan Aladrović te njegovi zamjenici Ferdinand Troha i Željko Jakopović.

papuk_baza_04

Podsjetimo, 2. prosinca 1991. godine na Papuku, nedaleko od poznate vojne baze, svoje su živote na oltar domovine položili Davor Dragić (22 godine), Jozo Koutni (29), Tade Nikić (32), Branko Peći (35), Tomo Perić (22), Damir Pišmiš (25), Tomislav Pranjković (36), Vinko Tomašević (20), Anđelko Tule (21), Tomislav Vužić-Mohenski (20), Ivica Zlomislić (24).

papuk_baza_03

Poslije polaganja vijenaca i paljenja svijeća, uz prigodni program u kojem je grupa učenika iz bučke područne škole koja nosi ime Tome Perića, jednog od poginulih hrvatskih branitelja toga tragičnoga dana, podsjetila je na važnost i značenje Domovinskog rata u Hrvatskoj, a potom je velički župnik Mario Sanić predvodio molitvu.

papuk_baza_05