Damir Trut kum na Martinju u Županijskom podrumu

martinje-Turistička zajednica Požeško-slavonske županije u prigodnom ambijentu poznatoga Županijskoga podruma koji se nalazi ispod zgrade Županijske palače, i ove je godine organizirala tradicionalno Martinje, poznatu svečanost krštenja, odnosno pretvaranja mošta u vino. Ceremoniju je vodio jedini vinski kardinal u Hrvata, Požežanin Vlado Bauer. Kum na krštenju vina bio je Damir Trut, ravnatelj Državne uprave za zaštitu i spašavanje.

martinje_1

Uz čelnike Požeško-slavonske županije, županijskom Martinju nazočili su ovdašnji političari, uz gosta iz Slavonskoga Broda, brodsko-posavskoga župana Danijela Marušića, te gospodarstvenici i druge osobe iz javnoga života Požeštine.

martinje_2

Nakon ceremonije krštenja mošta u vino, okupljene su zabavljali tamburaši KUD-a Poljadija iz Grabarja.

martinje_3