Župan primio japanskoga veleposlanika Yoshija Tamuru

japan_01Veleposlanik Japana, Yoshio Tamura danas je posjetio požeško-slavonskoga župana Marijana Aladrovića, kako bi se pobliže upoznao sa situacijom na našem području, odnosno u našoj županiji. Tom je prigodom japanski veleposlanik kazao kako su bilateralni odnosi Japana i Hrvatske dobri, ali da je isto tako važno imati i dobre odnose veleposlanstva s lokalnom zajednicom, zbog čega je i odlučio posjetiti našu županiju.

japan_02

Uvaženi gost zanimao se za nekoliko tema, od politike razvoja našega kraja do demografskoga pitanja, a na sve njegove upite župan Aladrović je susretljivo odgovorio. Župan se tom prigodom zahvalio japanskom veleposlanstvu na nedavnoj donaciji za obnovu dvaju mostova na području Pakraca.

Na kraju su veleposlanik Tamura i župan Aladrović razmijenili darove. Veleposlaniku je župan darovao Kempfovu monografiju o Požegi i okolici, tiskanu daleke 1910. godine, a ove godine od strane Požeško-slavonske županije objavljene u pretisku.