Tradicionalna, petnaesta izložba Dani jabuka u Požegi

jabuke_izlozba_1Tradicionalna, petnaesta manifestacija Dani jabuka, najstarija izložba takve vrste u Hrvatskoj, danas i sutra održava se u starom Vatrogasnom domu u Požegi. Pedeset i četiri izlagača iz četiri hrvatske županije predstavljaju jabuke, ali i različite prerađevine od jabuka, poput soka, čipsa, pekmeza, džema, voćnih kolača, rakija i drugih proizvoda. Ovogodišnje Dane jabuka otvorio je županov zamjenik za gospodarstvo, Željko Jakopović.

jabuke_izlozba_2

Pozdravljajući okupljene izlagače i posjetitelje,  dožupan Jakopović je istaknuo kako Požeško-slavonska županija unatoč teškim vremenima izdvaja novac za poljoprivredu, pa tako i za uzgajivače jabuka, kazavši pritom kako se Županija zalaže i za pomoć našim poljoprivrednicima preko Ministarstva poljoprivrede, što će činiti i dalje.

jabuke_izlozba_3